fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

6,4 mld zł z Brukseli na nowe drogi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczy, że w przyszłym roku otrzyma w Brukseli 12 mld zł. W tym Komisja przekazała nam już 1,4 mld zł. Drogowcy czekają jeszcze na 5 mld zł
Jak mówi Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycje drogowe, dla których rząd wystąpił już o unijne wsparcie w ramach środków przyznanych na lata 2007 — 2013 są warte 58 mld zł. Z tego Komisja ma nam zwrócić ok. 34 mld zł.
Do końca września tego roku drogowcy złożyli 29 wniosków o dofinansowanie do realizowanych przez siebie projektów. GDDKiA i Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali jak dotąd 24 umowy o dofinansowanie, Na ich podstawie GDDKiA ma obiecany zwrot ponad 30 mld zł.
Do Brukseli trafiły już 72 wnioski o wypłatę ok. 6,4 mld zł. W sumie złożone wnioski o płatność jakie trafiły do CUPTu są warte 8 mld zł. Od 2007 roku, od początku obowiązywania nowego budżetu unijnego Komisja zwróciła nam już 4,5 mld zł z środków jakie wydaliśmy na nowe drogi. Z tego 3,15 mld zł trafiło do budżetu jeszcze w roku 2009.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA