fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Nowe sztaby PiS na wybory samorządowe

Adam Lipiński
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Samorządową kampanią wyborczą PiS pokierują: regionalną – Krzysztof Jurgiel, centralną – Adam Lipiński
Zamiast formalnego sztabu wyborczego w kampanii samorządowej władze PiS powołały siedem zespołów, które mają kierować działaniami partii. O takiej decyzji Komitetu Politycznego poinformował podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS Jarosław Kaczyński – dowiedziała się "Rz".
Główną rolę podczas jesiennej kampanii wyborczej do samorządów ma odgrywać Zespół Akcji Bieżącej. Na jego czele stanął poseł Krzysztof Jurgiel, a w jego skład weszli: Marek Kuchciński, Marek Suski, Arkadiusz Czartoryski oraz szefowie pozostałych zespołów. Do zadań tej grupy będzie należeć koordynacja kampanii wyborczej PiS w regionach. – Będzie odpowiadał za organizację spotkań w terenie i zapewnienie odpowiedniej ilości materiałów reklamowych. Mają trafić nawet do najmniejszej gminy – mówi nasz informator z PiS. Kampanią ogólnopolską zajmie się Zespół Kampanii Centralnej, którym pokieruje Adam Lipiński. Będzie też p.o. rzecznika PiS w czasie kampanii.
Władze partii powołały także Zespół Programowy z Izabelą Kloc na czele, Zespół Organizacyjno-Wykonawczy kierowany przez Joachima Brudzińskiego, Zespół Finansowy, za którego pracę odpowiadać będzie Stanisław Kostrzewski (skarbnik PiS), Zespół Klubowo-Koordynacyjny z Mariuszem Błaszczakiem na czele (szef Klubu PiS) oraz Zespół Posłów do PE, którym pokieruje europoseł Tomasz Poręba.
[ramka][b]Czytaj więcej na temat kandydatów w wyborach samorządowych w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/418384,508472.html]Kandydaci do miast[/link][/b][/ramka]
[ramka][b]Czytaj także w serwisie [link=http://www.rp.pl/temat/418384.html]Samorząd » Ustrój i kompetencje » Wybory i referenda » Wybory samorządowe 2010[/link][/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA