fbTrack

Kraj

Podziękujmy za Solidarność

Fotorzepa, Dariusz Gorajski
Każdy może znaleźć się na jubileuszowym banerze z okazji 30. rocznicy Sierpnia'80. Wystarczy tylko jedno zdjęcie z napisem „Solidarność - Dziękuję!".
- W tej akcji nie ma znaczenia, jaką opcję polityczną się popiera, w co się wierzy i ile ma się lat - mówi Maciej Zięba OP Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.
- Najważniejsza jest dla nas świadomość, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, a cały świat stoi przed nami otworem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wydarzenia na Wybrzeżu w 1980 roku - podkreśla Zięba. W kolejnej odsłonie akcji Znaczek, prowadzonej przez ECS, tym razem chodzi o sfotografowanie się z kartką papieru, wyrażająca naszą wdzięczność i poparcie dla idei Solidarności i tego co udało jej się wywalczyć w trakcie historycznych dni od 14 do 31 sierpnia 1980 roku.
- Przyłączenie się do akcji jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać ze strony lub konta na Facebooku Europejskiego Centrum Solidarności specjalny plik graficzny. Następnie wydrukować go i zrobić sobie z nim zdjęcie oraz przesłać je na adres [mail=dziekisolidarnosci@publicrelations.pl]dziekisolidarnosci@publicrelations.pl[/mail] - mówi Maciej Zięba OP. Zdjęcia zostaną opublikowane na portalu Facebook. - Chcielibyśmy, aby każdy zmienił swoje zdjęcie profilowe na to z napisem „Solidarność - Dziękuję!" Wszystkie zebrane fotografie trafią na specjalny baner upamiętniający 30. rocznicę Sierpnia '80 - mówi Dyrektor ECS. - Ale chcemy, by banery z ludźmi, którzy dziękują Solidarności, znalazły się nie tylko w wirtualnej przestrzeni, lecz także w symbolicznych dla Polaków miejscach - dodaje Monika Kalinowska z Ciszewski Public Relations, agencji współorganizującej przedsięwzięcie. Wśród osób biorących udział w akcji zostanie rozdanych 100 darmowych biletów na spektakl Roberta Wilsona pt. "Solidarność. Twój anioł 'Wolność' ma na imię", który odbędzie się 31 sierpnia 2010 roku w Gdańsku. [ramka] [srodtytul]Więcej informacji na: [/srodtytul] [ul][li] [link=http://www.facebook.com/solidaritycentre]www.facebook.com/solidaritycentre[/link] [li] [link=http://www.ecs.gda.pl/30rocznica]www.ecs.gda.pl/30rocznica[/link][/ramka]
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL