fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Siła muzyki. Górniak, Cerekwicka, Markowska w Atlas Arena

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
W sobotę w łódzkiej hali Atlas Arena pojawią się polskie i zagraniczne gwiazdy. Królować będzie pop w kobiecym wykonaniu
Cykl objazdowych, wakacyjnych koncertów, który od lat organizuje dla swoich słuchaczy Radio Zet, w tym roku zyskał bardziej medialny charakter. Po raz pierwszy w historii transmitowany jest na żywo przez Zetkę oraz TVN. Całość nosi tytuł „Siła muzyki”, a obie stacje wystawiają swoich prowadzących. W Łodzi radio reprezentować będzie dziennikarka Agnieszka Kołodziejska, telewizję – Andrzej Sołtysik.
Przede wszystkim jednak scenę opanują muzycy, na czele z Edytą Górniak. Wokalistka – ostatnio bardziej znana z programów rozrywkowych i kolorowej prasy niż z artystycznych dokonań – będzie miała okazję przypomnieć fanom swoje największe przeboje. Kasia Cerekwicka skupi się zapewne na promocji nowej, czwartej w karierze płyty „Fe-male”. Jak mówi, ze względu na teksty jest to album bardziej skierowany do kobiet, choć i mężczyźni mogą na nim znaleźć coś dla siebie. Większość z 11 piosenek, do których teksty napisała Cerekwicka, a muzykę skomponował Piotr Siejka, utrzymana jest w tanecznym klimacie r’n’b, choć nie brakuje też spokojniejszych, bardziej refleksyjnych utworów.
Kolejną wokalistką, która pojawi się na łódzkiej scenie, będzie Ewa Farna. 16-letnia Polka mieszkająca na Zaolziu od dawna jest gwiazdą czeskiego popu. Jej debiutancka płyta z 2006 roku „Měls mě vubec rád” szybko zyskała status platynowej. Polska wersja zatytułowana „Sam na sam” wyszła w 2007 roku. Niedawno do sklepów trafił trzeci polskojęzyczny krążek Farny „EWAkuacja”.
Kobiecą reprezentację wspierać będą Patrycja Markowska oraz Kasia Wilk. Ze Szwecji przyjedzie Pauline, specjalistka od muzyki soul, która popularność zdobyła dzięki takim utworom, jak „Give Me A Call” czy „Loving You”. Jesienią w Polsce ukaże się jej najnowszy album „Never Said I Was An Angel”.
Publiczność postara się rozruszać także Nabiha, pełna scenicznej energii i zwariowanych pomysłów Dunka. Jej piosenki łączą muzykę pop, urban i electro. Chwytliwe melodie szybko wpadają w ucho. Niedawno stacje radiowe promowały singiel „Deep sleep”, we wrześniu do sklepów trafi płyta „Craks”.
W tym sfeminizowanym towarzystwie znajdzie się jednak miejsce dla kilku mężczyzn. Z Norwegii przyjedzie zespół Donkeyboy, a Polskę reprezentować będą Sidney Polak i grupa Afromental. Cykl „Siła muzyki” obejmie trzy koncerty. Inauguracja odbyła się 26 czerwca w Zielonej Górze. Publiczność bawili wówczas m.in. Anna Wyszkoni, IRA, Goya i Sofa. Koncert w najbliższą sobotę zatytułowany będzie „Lato na półmetku!”. Finał wakacji zaplanowano 4 września w Zielonej Górze.
Organizatorzy starają się w niekonwencjonalny sposób promować imprezę. Aby zdobyć bilety wstępu do Atlas Areny, trzeba było zrobić meksykańską falę przed łódzkim aquaparkiem. Wejściówki czekały także na tych, którzy w podskokach okrążali pomnik Leona Schillera. Telewidzowie mają łatwiejsze zadanie, wystarczy, że włączą TVN.
Siła muzyki
20.10 | TVN | sobota
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA