fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Skarb, czyli rzeczy ukryte pod Kopernikiem

Krzysiek "Semp" Bielecki
Fotorzepa, Darek Golik
W grudniu 2006 na placu, gdzie wkrótce wyrosnąć miało Centrum Nauki Kopernik, Krzysztof „Semp” Bielecki zakopał skrzynkę pełną pamiątek. Teraz napisał książkę, w której podpowiada, jak ją znaleźć.
„Semp” to znany stołeczny aktywista. Kilka lat temu jako pierwszy wprowadził do Polski gry miejskie. Spopularyzował je, wciąż pozostając w ich temacie niekwestionowanym ekspertem. Zrealizował też wiele innych akcji, którymi wprowadzał pewien nieład na warszawskie ulice.
„Kod, czyli rzeczy, które zauważasz w mieście, gdy wpatrujesz się w nie odpowiednio długo” to druga publikacja na jego koncie. We wrześniu 2008 wydał „Miasto to gra”, w której opisał zrealizowane przez siebie gry miejskie. „Urban Playground” – bo tak nazywał się projekt – był zamkniętą całością, a książka stanowiła jego finał.
- Jej motywem przewodnim były gry, rozgrywki i wszystko co z nimi związane. Tym razem postawiłem na kody, sekrety, intrygi i to, co ukryte – mówi Krzysiek.
[srodtytul]Łańcuch zagadek[/srodtytul]
Tak jak wtedy, tak i tym razem chce zachęcić czytelnika do innego niż zwykle spojrzenia na otoczenie, na Warszawę. W tym celu zebrał wiele zrealizowanych do tej pory projektów.
Książka zaczyna się od przewodnika po mieście. Przewodnika bardzo nietypowego. - Opisuję miejsca, w które raczej nie zabierzemy wizytującej stolicę cioci. Każde z nich jest dość enigmatycznie opisane. Wspominam o wielkiej górze, tajemniczym pasażu technicznym, kanale. Nie mówię jednak, gdzie się one znajdują – mówi Krzysiek.
[link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/499655_Skarb__czyli_rzeczy_ukryte_pod_Kopernikiem.html] Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA