fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Wtorkowa korekta nie nabrała rozpędu

Na otwarciu sesji WIG20 próbował odrabiać wtorkowe straty. Później jednak zapał kupujących znów osłabł
WIG20 rozpoczął środowe notowania na prawie 0,8 proc. plusie, niwelując z nawiązką niewielkie wtorkowe straty i przez chwilę przekraczając nawet poziom 2500 pkt. Pomogły w tym utrzymujące się dobre nastroje na rynkach w Azji i Europie Zachodniej, gdzie inwestorzy nadal chętnie kupują akcje spółek mogących się pochwalić poprawą wyników finansowych w II kwartale. W tej sytuacji bez większego echa na Zachodzie przeszły nawet poniedziałkowe kiepskie dane o nastrojach amerykańskich konsumentów (które na GPW wywołały nerwowe reakcje graczy).
Sezon publikacji wyników kwartalnych, który w przypadku rynku amerykańskiego sięgnie zenitu w przyszłym tygodniu (według firmy analitycznej Zacks wówczas rezultaty poda aż 161 firm z indeksu S&P 500), rozkręca się też wreszcie na warszawskim parkiecie. Dziś lepszymi od oczekiwań osiągnięciami pochwaliła się TP, co przełożyło się na ponad 2-proc. zwyżkę kursu.
Dzisiaj, poza wynikami finansowymi, inwestorzy będą czekać na dane (mają być opublikowane o 14:30) o nowych zamówieniach na dobra trwałe w amerykańskim przemyśle (oczekuje się, że wzrosły w czerwcu o 1 proc.).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA