fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Karawana idzie dalej

Jednym ze spektakli będzie „Cadillac” Teatru Usta Usta
Rzeczpospolita
Jadów, Ostrów Mazowiecka, Iłża, Lipsko, Otwock, Mrozy, Gostynin, Mała Wieś, Glinojeck, Mława, Chorzele, Szreńsk – te miejsca odwiedza w wakacje objazdowy festiwal Karawana 2010.
Projekt przypomina nieco akcję „Artystyczne wakacje” dla powodzian. Tyle że Karawana nie zabiera dzieci ze wsi na swoje projekty, lecz sama objeżdża maleńkie miejscowości, przywożąc do nich spektakle teatralne.
Każdy dzień Karawany to dwa przedstawienia profesjonalnych zespołów – jeden dla dzieci, drugi dla widzów dorosłych. Dodatkowym elementem programu jest specjalny namiot opowiadaczy bajek oraz pokazy i nauka tańców w kręgu.
Pomysłodawcą i autorem projektu jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, które realizuje Karawanę po raz czwarty wspólnie ze Stowarzyszeniem Scena 96, Stowarzyszeniem Animatorów i Pedagogów KLANZA, Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie, Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej i 12 ośrodkami kultury w województwie mazowieckim. Cel? Zainteresowanie dzieci i młodzieży teatrem.
Wśród zaproszonych gości znalazły się Teatr Kana (odwiedzi ze sztuką „Dokąd” Małą Wieś), Teatr Usta Usta (zagra spektakl „Cadillac” w Szreńsku i Chorzelach) czy Teatr Formy (spektakl „Babel” w Mławie).
Najmłodszym widzom obok pokazów specjalnie dla nich przygotowanych („Pinezkologia” czy „Tymoteusz”) powinny spodobać się sześciogodzinne akcje animacyjne. Będzie można podczas nich korzystać z zestawów wielkogabarytowych zabawek kreatywnych, tj. cymbergajów, labiryntów pionowych i poziomych, łamigłówek dla małych i dużych. Na stoiskach widzowie wykonają samodzielnie makijaż sceniczny, stworzą wybrany rekwizyt i strój teatralny albo wezmą udział w grach zręcznościowych.
Przygotowano też naukę sztuczek cyrkowych (żonglerka, chodzenie na szczudłach).
Każdy może też się sprawdzić w roli aktora – uczestnicy wezmą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramy, żywych obrazów czy z udziałem kukiełek, a następnie zaprezentują je na scenie lub w plenerze.
[i]Karawana 2010, różne lokalizacje w województwie mazowieckim, wstęp wolny, kontakt: [link=http://www.mckis.waw.pl]www.mckis.waw.pl[/link], do niedzieli (22.08) [/i]
[ramka]Warto wiedzieć
• 31 lipca – Gostynin
Teatr Promyk „Tymoteusz”
Teatr Kana „Dokąd”
• 1 sierpnia – Mała Wieś
Teatr Promyk „Tymoteusz”
Teatr Kana „Dokąd”
• 7 sierpnia – Glinojeck
Teatr Pejo „Mogote”
Teatr Ognia „Widmo” z Glinojecka
• 8 sierpnia – Mława
Teatr Pejo „Mogote”
Teatr Formy „Babel”
Retro-Moda – Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej „Mława”
• 21 sierpnia – Chorzele
Teatr Pinezka
„Pinezkologia”
Teatr Usta Usta „Cadillac”
• 22 sierpnia – Szreńsk
Teatr Scena
„Legenda sp. z o.o.”
Teatr Usta Usta „Cadillac” [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA