fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Co zrobi minister Boni w sprawie OFE?

Minister Michał Boni, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Ministerstwo pracy w czwartek ma przekazać do Komitetu Stałego Rady Ministrów założenia do zmian w prawie o funduszach emerytalnych
Założenia, które powstały w styczniu, od początku budzą kontrowersje. Zwłaszcza propozycja obniżenia składki do OFE z 7,3 do 3 proc.
Co zrobi z tymi propozycjami szef komitetu stałego, minister Michał Boni? Od początku je krytykował. W przyszłym tygodniu Komitet spotka się dwa razy, w poniedziałek i czwartek. Nie jest wykluczone, że wówczas zajmie się tymi założeniami, ale plan jego pracy zmienia się do końca. Zdaniem naszych rozmówców nie jest wykluczone, że tak szybko jednak nie trafią one dalej, na posiedzenie rządu.
[wyimek] 22,5 mld zł składek mają otrzymać OFE w tym roku [/wyimek]
– W porządku obrad komitetu mogą nie pojawić się z różnych przyczyn. Taką decyzję może też podjąć przewodniczący – mówi rozmówca.
Komitet przekazuje założenia do konsultacji. Niewykluczone, że otrzyma dużo uwag, które nie zostały uwzględnione w ramach konsultacji prowadzonych przez ministerstwo. To oznaczałoby, że przewodniczący może zdecydować o przekazaniu ich do dalszych prac w ministerstwie. Niektóre instytucje, mimo licznej korespondencji z resortem, pozostały przy stanowisku. W ubiegłym tygodniu Aleksander Grad, minister skarbu, jeszcze raz podkreślił, że jest przeciw. Przy swoich uwagach pozostaje także resort spraw zagranicznych. Dużo uwag miały i nie zmieniły zdania także Komisja Nadzoru Finansowego oraz bank centralny, które uczestniczą w KSRM. Dodatkowych analiz chciał resort spraw wewnętrznych.
Nie wiadomo, jakie ostateczne stanowisko zajmie minister finansów. Minister Fedak może zaś liczyć na poparcie resortów, w których szefowie pochodzą z PSL.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA