fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Hektary dla Modlina

Materiały Inwestora
276 hektarów przekazali wczoraj portowi lotniczemu Modlin wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i marszałek województwa Adam Struzik. To kolejny krok zbliżający stolicę do budowy lotniska dla tanich linii.
Przepustowość planowanego portu w Modlinie szacuje się na 1,85 mln pasażerów w latach 2012 – 2014 oraz 23 tys. startów i lądowań rocznie. W sprawie tej inwestycji toczą się dwa przetargi: na terminal pasażerski i remont drogi startowej. Szanse na otwarcie lotniska przed Euro 2012 są już jednak minimalne.
Władze Mazowsza i Państwowe Porty Lotnicze obiecywały, że już w 2005 roku Modlin będzie drugim portem dla Warszawy. Do dzisiaj działa tutaj tylko prymitywne lotnisko z tzw. nieoprzyrządowaną drogą startową dla samolotów sportowych.
Pod znakiem zapytania stoi także budowa podziemnej stacji kolejowej pod terminalem. Z powodu oszczędności rozważany jest tańszy wariant bez tunelu.
[srodtytul][i]Czytaj też w [link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/496609_Lotnisko_Modlin_dostalo_hektary.html]Życiu Warszawy[/link][/i][/srodtytul]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA