fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

Canal+
[srodtytul]Koralina i tajemnicze drzwi[/srodtytul]
Jedenastoletnia Koralina Jones mieszka z rodzicami w położonej na odludziu, starej rezydencji. Zapracowani dorośli nie poświęcają córce wystarczająco dużo uwagi i dziewczynka czuje się znudzona. Pewnego dnia za radą taty postanawia policzyć wszystkie znajdujące się w domu drzwi. W ten sposób odkrywa tajemnicze przejście do równoległej rzeczywistości. W tym magicznym świecie wszystko jest lepsze i piękniejsze. Rodzice są czuli, kochający i opiekuńczy. Tacie zawsze dopisuje humor, a mama smaczniej gotuje. Tę wspanialszą wersję rodziców i sąsiadów od oryginału różni tylko jeden szczegół – wszyscy zamiast oczu mają guziki. Okazuje się, że baśniowa kraina stanowi pułapkę zastawioną na Karolinę przez wiedźmę.
[i]16.05 | canal+ | piątek[/i]
[srodtytul]Aksamitny królik[/srodtytul]
Żywiołowego, obdarzonego bujną wyobraźnią Toby’ego Morgana wychowują wiecznie zapracowany ojciec biznesmen i surowa babcia. Toby czuje się osamotniony. Pewnego dnia, podczas Świąt Bożego Narodzenia postanawia zwiedzić strych. Znajduje tam swojego pluszowego królika, którego dostał od zmarłej mamy. Maskotka wywołuje u Toby’ego smutne wspomnienia. Ale łzy chłopca sprawiają, że królik ożywa. Wkrótce Toby wraz z nowym znajomym wyruszają w podróż do niezwykłej krainy, gdzie zaprzyjaźniają się z Zamszowym Koniem i mądrą Łabędzicą. Wędrówka może pomóc chłopcu w realizacji najskrytszego marzenia, a jest nim spędzenie świąt ze swoim ojcem. Film powstał na podstawie książki Margery Williams.
[i]18.45 | hbo | sobota[/i]
[srodtytul]Dziadek i ja[/srodtytul]
Filadelfia. Dziesięcioletni Joshua A. Beal mieszka z rodzicami i starszą siostrą Neeną. Chłopiec wraca właśnie po wakacjach do szkoły. Kilka miesięcy temu stracił dziadka, najbliższego przyjaciela, który zastępując zapracowanych rodziców, objaśniał chłopcu otaczający świat. Atmosfera katolickiej szkoły, do której uczęszcza Joshua, sprzyja stawianiu trudnych pytań. Gorzej z odpowiedziami. Wkrótce chłopiec rozumie, że na pytanie „Jak ci tam jest, dziadku?” nie odpowiedzą mu rodzice ani wychowawczyni, ani spowiednik. Znaleźć odpowiedź pomoże mu przyjaźń ze szkolnym kolegą, chorym na epilepsję Dave’em O’Harą. Reżyser M.Night Shyamalan stawia w filmie jeszcze jedno, dość trudne pytanie: Czy śmierć jest rzeczywiście barierą dla miłości?
[i]9.45 | tvp 1 | niedziela[/i]
[srodtytul]Wyspa złoczyńców[/srodtytul]
W małym miasteczku nad Wisłą krążą legendy o skarbie dziedzica, zaginionym w czasie wojny. Milicja nie traktuje poważnie tych pogłosek. W okolicy prowadzi wykopaliska archeologiczne profesor Opałko, który powiadamia o sprawie młodego pracownika muzeum Tomasza, zwanego przez przyjaciół Panem Samochodzikiem z powodu niezwykłego pojazdu własnej konstrukcji. Ten postanawia rozwiązać zagadkę na własną rękę. W czasie wędrówek po bunkrach poznaje asystentkę naukowca, zwaną Magister Zaliczką, i trójkę harcerzy, którzy wkrótce przyłączają się do poszukiwań. Wpadają na trop szajki, która również chce zagarnąć skarby. Film wyreżyserowany przez Stanisława Jędrykę jest ekranizacją książki Zbigniewa Nienackiego.
[i]11.20 | Ale Kino! | PONIEDZIAŁEK[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA