fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Chińczycy zamykają i otwierają kopalnie

Do 2015 roku w Chinach ma powstać 20 nowych dużych kopalń, które staną się źródłem ponad 60 proc. krajowego węgla – podaje nettg.pl za capitalvue.com
Chińskiego eksperta He Youguo cytuje Shanghai Securities. Według niego chiński przemysł górniczy ma skupić się na budowie kopalń odkrywkowych. To one staną się głównym punktem nowego (dwunastego już) „planu pięcioletniego” w chińskim górnictwie.
Ostatnio chińskie media pisały o planach zamknięcia kopalń w Chinach. W ciągu pięciu lat miałyby zniknąć małe i średnie kopalnie, produkujące rocznie mniej niż 1,2 mln ton węgla. Już rozpoczęto tam likwidacje zakładów wydobywających w ciągu roku mniej niż 300 tys. ton surowca. W bogatej w węgiel prowincji Szansi od 2007 roku zamknięto już 20 proc. kopalń. Zamknięcie kopalń o rocznym wydobyciu do 450 tys. ton, które planowane jest jako kolejna faza planu oznaczać będzie spadek o dwie trzecie całkowitej krajowej produkcji.
Jednak powstanie nowych zakładów wydobywczych pozwoliłoby Chińczykom przynajmniej na utrzymanie produkcji (ok. 3 mld ton węgla rocznie).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA