fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Kolejna dymisja: z armii odchodzi gen. Stachowiak

gen. Mieczysław Stachowiak
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego złożył dymisję i we wrześniu przejdzie do cywila. Czy z powodu przypiętej mu łatki generała związanego z PiS?
- Potwierdzam, że gen. Mieczysław Stachowiak złożył wniosek o zwolnienie z zawodowej służby wojskowej - mówi "Rz" płk Sylwester Michalski, rzecznik prasowy Sztabu Generalnego.
Jak dodaje, generał poprosił o skrócenie sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia i do cywila odchodzi we wrześniu. - Swoją decyzję uzgodnił z ministrem obrony i szefem sztabu - powiedział płk Michalski.
Z naszych informacji wynika, że gen. Stachowiak dymisję złożył w ostatni poniedziałek - tego dnia z wojska postanowił też odejść gen. Krzysztof Załęski, pełniący obowiązki szefa Sił Powietrznych.  
Jaki jest powód decyzji gen. Stachowiaka? - Jedynym powodem dymisji jest pogarszający się stan zdrowia - mówi płk Michalski. Nieoficjalnie jednak informatorzy "Rz" podkreślają, że po ostatnich zmianach w armii i instytucjach, od których ta zależy, generał nie widział dla siebie perspektyw.
- Bardzo ciężko pracował, a i tak był kojarzony jako generał związany z PiS - mówi nasz informator z armii. - To jest oczywiście bzdura, ale gen. Stachowiak zauważył, że ta przypięta mu łatka szczególnie teraz blokuje jego możliwości rozwoju w wojsku.
Gen. Stachowiak po tragicznej śmierci szefa Sztabu Generalnego gen. Franciszka Gągora w katastrofie pod Smoleńskiem przejął kierowanie armią. Na stanowisko zastępcy szefa Sztabu wrócił, gdy pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał na początku maja na stanowisko szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysława Cieniucha.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA