fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

MMS potanieją, SMS może też

Polska Telefonia Cyfrowa i P4 podpisały aneks do umowy o współpracy dotyczące stawek za za terminację wiadomości MMS. 100 kB wiadomości multimedialnej potaniało z 90 groszy do 30 groszy. Stawki rozliczeniowe P4 z pozostałymi dużymi sieciami nie zostały na razie zmienione, ale to wydaje się kwestią czasu.
PTC i P4 nie udało się uzgodnić obniżki cen MMS we wrześniu. Sprawa rozbiła się o negocjowaną jednocześnie obniżkę wiadomości SMS. Co do MMS operatorzy są raczej zgodni. Jeżeli zaś chodzi o SMS, to na obniżkę - zgodnie ze swoją strategią - naciska P4, ale pozostałe sieci nie chcą się zgodzić. P4 złożyło wniosek o interwencję na tym rynku hurtowym do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
  Dzisiaj urząd rozpoczął [link=http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=4760&layout=3&page=text]Konsultacje projektu definicji hurtowego rynku świadczenia usługi zakańczania krótkich wiadomości tekstowych w poszczególnych ruchomych publicznych sieciach telefonicznych.[/link] Opinie będą przyjmowane do 4 listopada.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA