fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

PIIT: asymetria przyniesie Playowi 1,2 mld zł

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała stanowisko w odpowiedzi na ogłoszone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konsultacje długoterminowej zmiany relacji stawek MTR.
Izba wskazuje, że projekt decyzji ustalającej asymetrię stawek rozliczeniowych na korzyść P4 do 2014 r. nie ma nic wspólnego z cenami usług operatora, jakich można się spodziewać w najbliższych latach. Decyzja UKE określi tylko przewagę w rozliczeniach międzyoperatorskich jaką będzie miało P4.. PIIT nie neguje konieczności wyrównania szans operatorów nowowchodzących na rynek, ale uważa, że stawki MTR w ich sieciach powinny być oparte - jak w przypadku pozostałych operatorów - o koszty, a nie tylko stanowić różnicę w stosunku do stawek MTR konkurentów.
  Według szacunków izby od 2009 r. do 2014 r. - czyli tak długo, jak długo jeszcze będzie obowiązywała asymetria - przychody P4 z tytułu asymetrycznych rozliczeń z konkurencyjnymi operatorami wyniosą ponad 1,2 mld zł. Jak wyjaśnia Izba „kwoty stanowią szacowaną różnicę pomiędzy płatnościami na międzyoperatorskim rynku hurtowym wynikającymi ze stawek przedstawionych w stanowisku Prezesa UKE dot. (a)symetrii stawek MTR z 16.12.2008r. a płatnościami, jakie miałyby miejsce przy zastosowaniu stawek symetrycznych. Analiza uwzględnia przepływ ruchu telekomunikacyjnego do sierpnia 2009r. włącznie".
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA