fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Netia gotowa zaakceptować zamrożenie stawek hurtowych

Mirosław Godlewski, prezes Netii, który kilka dni temu wrócił z road show w USA uważa, że tamtejsi inwestorzy coraz bardziej interesują się spółką.
Ci, którzy śledzą losy Netii pytali o m.in. o zmiany regulacyjne, bo wiedzą, że trwają rozmowy pomiędzy Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telekomunikacją Polską. - Chcieli wiedzieć, jak to wszystko wpływa na perspektywy rozwoju Netii - powiedział Godlewski. Według niego pozytywnym efektem porozumienia może być zamrożenie cen usług hurtowych na obecnym
poziomie.
  Pytany, czy to faktycznie odpowiada Netii powiedział m.in.: - Stabilizacja co do zasady jest dobra. A jeśli chodzi o poziom cen, to ich zamrożenie stanowi rozsądny kompromis między kwestionowaniem decyzji UKE w sprawie ustalenia warunków współpracy TP z operatorami alternatywnymi a naszym dążeniem do obniżki stawek. Dziś koszt zakupu abonamentu od TP (WLR) to 20 zł, dostępu do internetu (BSA) 24-26 zł, a pełnego dostępu do lokalnej pętli abonenckiej (LLU) to 22 zł. Tymczasem Ernst & Young w ostatnim audycie kosztów TP zleconym przez regulatora ustalił, że LLU powinno kosztować 3 zł. Godlewski tłumaczył też, że porozumienie z TP mogłoby przynieść usprawnienia natury operacyjnej. - Niektóre z nich TP zaczęła wprowadzać na etapie negocjacji, co jest dla nas korzystne. Po trzecie, porozumienie zakłada zakończenie większości spraw sądowych prowadzonych przez TP i Netię. Jest ich w sumie około 70 - powiedział prezes Netii.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA