Taniec

AfterParty po balach

Zespół Bloco Central zagra w niedzielę w Discrete
Materiały Promocyjne
Sylwester jest już zapewne przez wszystkich klubowiczów szczegółowo (lub ogólnie) zaplanowany – tu się już nic drastycznie nie zmieni. Można tylko przypomnieć, że najlepsze bale odbędą się po prawej stronie Wisły (z kilkoma wyjątkami).
Ale co po sylwestrze? A choćby ciekawie zapowiadająca się impreza przy batucada – perkusyjnej wersji karnawałowej muzyki brazylijskiej.
– Dla wszystkich, którzy będą chcieli przedłużyć bal sylwestrowy, Eliza Krakówka z Klubu 55 odpowiedziała na pytanie, dla kogo organizuje imprezę zaraz po sylwestrze. Dodała od razu szczerze: – Specjalnie wielkich tłumów nie przewiduję. Bo w PKiN już w piątek szykujemy „New year party”. Didżej Romi będzie czarował publiczność hiphopowymi miksami. Następnej nocy impreza w tym klubie – „55 otwiera Nowy Rok” – z rezydentami „piątek” w roli głównej. W tym czasie Luzztro organizuje imprezę pt. „Karnawał czas zacząć” przy drum’n’bass i techno.
– Zapraszamy wszystkich, którzy niedostatecznie się wybawili w sylwestrową noc – mówi Sebastian Zawalich, menedżer muzyczny Luzztra oraz didżej ukrywający się pod pseudonimem Sesiz. Sześciu didżejów zadba o to, by w tym undergroundowym lokalu ekstremalne gatunki tanecznej elektroniki dominowały do białego rana. Zresztą potem również, gdyż od 4 rano rusza tu after party. Ciekawie się zapowiada także w sobotę na imprezie w Powiększeniu. Tu sylwestra prowadzili będą przedstawiciele składu Soulservice (m.in. Burn Reynolds), ale podczas after party posłuchamy soulu miksowanego przez kolejnych członków tej ekipy: Papa Zura i Misty. W klubie mieszczącym się w podziemiach Zachęty, czyli w Obiekcie Znalezionym, (również w sobotę) będzie grała ekipa, która lubi o sobie odważnie mówić: „Wyróżnia się świeżym brzmieniem i pozytywną energią udzielającą się także uczestnikom zabawy. Spontanicznie, bez ciśnień”. Chodzi o electropopowy, rozbawiony kolektyw Warzywa i Owoce oraz didżejów Por No i Je Banana. A skoro karnawał się rozpoczyna, to także w niedzielę nie można próżnować. W klubie Discrete już od godz. 17 rozpocznie się bal maskowy „Afrolatin Sundayé”. W jego trakcie zaplanowano naukę tańca z instruktorami Szkoły Salsy i Kizomby Montuno Ayé, którzy pokażą podstawy: kizomby, salsy, kuduro, bachaty i reggaetonu. Będzie także koncert zespołu Bloco Central. Jego muzycy grają brazylijską sambę batucada, czyli perkusyjną wersję karnawałowej muzyki brazylijskiej. [ramka] Propozycje posylwestrowe: • klub 55, PKiN, pl. Defilad 1, bilety: 10 zł, piątek (1.01) – sobota (2.01), od godz. 22; • Obiekt Znaleziony, Zachęta, pl. Małachowskiego 3, bilety: 15 zł, sobota (2.01), od godz. 21; • Luzztro, Al. Jerozolimskie 6, bilety: 20 zł, sobota (2.01), od godz. 24; • Powiększenie, Nowy Świat 27, bilety: 10 zł, sobota (2.01), od godz. 21; • Discrete, ul. Żurawia 6/12, bilety: 20 zł, niedziela (3.01), od godz. 17 [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL