Kraj

Zima daje się we znaki

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Atak zimy spowodował znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym. Opóźnione są pociągi i samoloty. Zmarło pięć osób.
W ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu zmarło pięć osób.
Na Lubelszczyźnie zmarło dwóch mężczyzn w wieku 39 i 55 lat, a w województwie małopolskim 45-latek. Na Mazowszu minionej nocy prawdopodobnie z wychłodzenia zmarło dwóch mężczyzn. Jeden pod Radomiem, drugi w okolicy Wyszkowa - poinformował January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji.
Mimo opadów śniegu na głównych szlakach komunikacyjnych nie ma większych utrudnień. Najgorzej jest na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Lubelszczyźnie, gdzie drogi są lokalnie śliskie i zalega błoto pośniegowe. Najlepsza sytuacja panuje w Świętokrzyskiem, Łódzkiem, Lubuskiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem. W całym kraju pociągi mogą mieć kłopoty z jazdą według rozkładu. Pasażerowie powinni liczyć się z opóźnieniami. Składy jadące z Warszawy w kierunku Katowic i Poznania będą opóźnione. Powodem jest awaria rozjazdu, do której doszło pomiędzy Warszawą Wschodnią a Warszawą Centralną. Rzecznik prasowy PKP Intercity Paweł Ney informuje, że opóźnienia mogą sięgnąć od pół godziny do godziny. Opóźniony jest też pociąg jadący z Niemiec, to wynik kłopotów pogodowych za granicą. Jak podkreśla Paweł Ney po naprawie pękniętej szyny pociągi powinny jeździć zgodnie z rozkładem. Na Warszawskim Lotnisku Okęcie są spore opóźnienia lotów samolotów. Rzecznik portów lotniczych Kamil Wnuk powiedział, że wynikają one z problemów na innych lotniskach w Europie. Zapewnił, że port w Warszawie jest dobrze przygotowany.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL