Opinie

Estoński łącznik

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Estońska firma handlująca alkoholem uruchamia specjalną linię autobusową z Tallina do Finlandii. Każdy autobus będzie ciągnąć przyczepę... na alkohole.
Choć w Finlandii obowiązują restrykcyjne przepisy antyalkoholowe, to jej mieszkańcy należą do najwięcej pijących na świecie. Przeciętny Fin wypija rocznie 11 l spirytusu (Polak – 9 l).
Do tej pory Finowie przypływali do Estonii promami, jechali do supermarketów i zapełniali bagaże piwem i wódką. Teraz wsiądą w 22-osobowy klimatyzowany autobus, który dowiezie ich wprost pod hurtownię. Towary zostaną sprawnie załadowane do przyczepy, a goście będą się mogli udać na zwiedzanie miasta i degustację trunków. Jak podaje portal Postimmees, na razie przyczepa pozwala na przewóz 5 l piwa i 4 l wódki na osobę, ale pomysłodawcy zapewniają, że przy większym zainteresowaniu podstawią większe pojazdy.
Zainteresowanie pomysłem jest duże. Finowie zapisują się na rejsy, a estońscy handlowcy gromadzą zapasy, bo od nowego roku akcyza w tym kraju idzie w górę.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL