Teatr

Niezależni w akcji

Teatr Konsekwentny pokaże w Starej Prochoffni „Zbombardowanych”
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Warszawskie teatry niezależne już dawno pokazały, że są siłą, z którą trzeba się liczyć. Wielość i różnorodność zespołów i scen działających poza głównym nurtem najlepiej o tym świadczą. Festiwal Re: wizje to dodatkowa okazja, by je odwiedzić, sprawdzić, co mają w ofercie. A jest w czym wybierać.
W czwartkowy wieczór podwoje otworzy Laboratorium Dramatu, gdzie zobaczyć można będzie spektakl „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”, czyli opowieść o miłosnym trójkącie rozgrywającą się w świecie zdominowanym przez konsumpcyjny styl życia. Dwa przedstawienia pokaże Wytwórnia – „60/09” inspirowane polskim kinem lat 60. oraz „Ona i ona” o dwóch aktorkach, które z dnia na dzień muszą zrewidować swoje życie. Teatr Konsekwentny pokaże w Starej Prochoffni „Zbombardowanych” Marka Kality, Kamienica zagra kabaretowy „Szwindel”.
To wszystko spektakle repertuarowe. Warto podczas Re: wizji zobaczyć też dwa nietypowe przedsięwzięcia. W Centrum Artystycznym przy ulicy Solec 18 Kolektyw Artystyczny Babaryba zaprezentuje widowisko „Przy drzwiach zamkniętych” inspirowane dramatem Sartre’a, ale łączące elementy performance art, instalacji multimedialnej, teatru ruchu i tańca. Natomiast członkowie Teatru Codziennego zaproszą widzów na spektakl, który rozgrywać się będzie we wnętrzu prywatnego mieszkania przy ulicy Noakowskiego 12/43.
[i]Re:wizje (program teatralny), Teatr Wytwórnia, ul. Markowska 18; Laboratorium Dramatu, ul. Olesińska 21; Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2; Galeria Piksel, ul. Noakowskiego 12 m. 43; Centrum Artystyczne, ul. Solec 18; Teatr Kamienica, al. Solidarności 93, wstęp wolny, program na [link=http://www.rewizjewarszawa.pl]www.rewizjewarszawa.pl[/link], czwartek (10.12)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL