fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Policjanci kolędują

Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi” – te i kilka innych kolęd można legalnie ściągnąć na swój komputer ze strony internetowej stołecznej policji.
[b][link=http://www.rp.pl/temat/231860.html" "target=_blank]rp.pl pomaga w przedświątecznych przygotowaniach. Informacje, propozycje prezentów, porady prawne... Zapraszamy do "Rz" na święta[/link][/b]
Pieśni zostały nagrane przez Chór Komendy Stołecznej Policji. Na stronie zapisane są w plikach MP3.
– Wcześniej nie mieliśmy możliwości technicznych, aby umieścić je na stronie. Teraz to się zmieniło – mówi Agnieszka Hamelusz, prezes chóru, na co dzień pracująca w Komendzie Głównej Policji.
Zespół zadebiutował w grudniu 2005 roku. Jego dyrygentem jest Sylwia Krzywda, absolwentka Akademii Muzycznej. W zespole śpiewa w tej chwili ok. 20 osób.
– To policjanci z Komendy Stołecznej, głównej oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – dodaje Agnieszka Hamelusz. – Koncertowaliśmy już ponad 100 razy, w styczniu po raz pierwszy wyjedziemy na występ zagraniczny do Niemiec.
Próby odbywają się dwa razy w tygodniu w Pałacu Mostowskich. Zespół śpiewa utwory ludowe (np. „Łączkę”, „Leć głosie po rosie”), patriotyczne (np. „Warszawiankę”), religijne („Ave verum corpus”), utwory operowe (chór niewolników z „Nabucco“ Verdiego) i rozrywkowe (np. „Zacznij od Bacha”). Z reguły chór śpiewa a cappella. Czasem jednak urozmaica swoje występy akompaniamentem trąbki i pianina.
Kolędy można ściągnąć i posłuchać na stronie [link=http://www.ksp.waw.pl" "target=_blank]www.ksp.waw.pl[/link] w zakładce Chór KSP.
[ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/temat/1.html" "target=_blank]Życie Warszawy Online[/link] [/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA