fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Obrazy słowem tkane

Mali słuchacze dowiedzą się m.in. jak żyją ich rówieśnicy w Chinach
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Już czwarty raz opowiadacze z różnych stron świata odwiedzą Warszawę, by porwać publiczność w świat baśni, legend i magicznych opowieści. Zgodnie z tematem tegorocznego festiwalu – „Miasto – korzenie i sny” – artyści powiodą słuchaczy po miejskich przestrzeniach Wschodu i Zachodu.
– Codzienne przedpołudniowe spotkania zarezerwowano dla dzieci –wyjaśnia Jarek Kaczmarek z organizującej wydarzenie Grupy Studnia O.
Najmłodsi widzowie odbędą podróż przez rytmy, języki i kontynenty, nieco starsi posłuchają orientalnych legend i z opowiadaczami snuć będą wspomnienia o swoich przodkach. Na skrzydłach chińskich bajek trafią do Państwa Środka, by dowiedzieć się, jak wygląda w nim życie ich rówieśników.
Popołudniowe i wieczorne spektakle przeznaczone są dla dojrzałej publiczności. Prowadzeni przez artystów słuchacze przemierzą niejedną miejską ścieżkę.
– Odwiedzimy m.in. starożytny Sasun, zagubimy się w labiryncie uliczek Bagdadu i sprawdzimy, jakie tajemnice kryją się w mrocznych zaułkach czeskiej Pragi – zdradza opowiadacz. – Spojrzymy także na naszą stolicę z nieco innej niż zwykle perspektywy. A kiedy nadejdzie Noc Opowieści, otworzymy się na kontakt z przodkami i wspólnie – zaklęciami, pieśniami, rytmami, historiami – będziemy wywoływać duchy i tańczyć z nimi w rytmie samby.
[ramka][b]polecamy[/b]
[srodtytul]środa (4.11), godz. 11[/srodtytul]
Jak Bum-cyk-cyk szukał Muzyczki, dzieci od 1 do 4 lat z opiekunami
[srodtytul]czwartek (5.11), godz. 11[/srodtytul]
Orientalny dywan bajek, od lat 5
[srodtytul]piątek (6.11), godz. 11[/srodtytul]
Tam, gdzie liść znalazł swojego konia. Bajki chińskie, dzieci od lat 10
[srodtytul]sobota (7.11), godz. 11[/srodtytul]
Duch dziadka i inne historie, od lat 4
[srodtytul]sobota (7.11), godz. 22.30[/srodtytul]
Noc Opowieści z udziałem wszystkich gości festiwalu, dla starszych dzieci i dorosłych
[srodtytul]niedziela (8.11), godz. 11[/srodtytul]
Jak Bum-cyk-cyk szukał Muzyczki dzieci od 1 do 4 lat z opiekunami[/ramka]
[i]4. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania Studnia Opowieści, Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1, bilety: spektakle dla dzieci: 20 zł (rodzinny), spektakle wieczorne: 20 zł, Noc Opowieści: 30 zł, karnet: 180 zł, rezerwacje: tel. 0506 738 207, środa (4.11) – niedziela (8.11), program: [link=http://www.studnia.org]www.studnia.org[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA