fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wyniki chińskiej gospodarki będą coraz lepsze

Chiny chwalą się ponadto 190 proc. wzrostem inwestycji zagranicznych
AFP
Chiny przewidują przyspieszenie produkcji przemysłowej. Chwalą się ponadto 190 proc. wzrostem inwestycji zagranicznych, czym podkreślają rolę swojego narodu w pobudzaniu światowej gospodarki
Wartość inwestycji realizowanych przez chińskie firmy za granicą, wzrosła w okresie lipiec – wrzesień do 20,5 mld dolarów, blisko trzykrotnie więcej niż rok wcześniej - poinformował w oświadczeniu minister handlu. Pekin przewiduje ponadto, że produkcja przemysłowa osiągnie w ostatnich trzech miesiącach roku wzrost na poziomie 16 proc. rok do roku, w porównaniu do 13,9 proc. zanotowanych w minionym kwartale.
Zagraniczne inwestycje chińskich firm są na rękę decydentom, którzy chcą przeciwdziałać społecznej presji na umocnienie juana. - Chińscy decydenci widzą presję na aprecjację juana. Zachęcają więc przedsiębiorców do inwestowania na zewnątrz – mówi Zhu Jianfang, ekonomista Citic Securities z Pekinu. – Wzrost gospodarczy Chin jest pewny i stabilny – dodaje.
W zeszłym tygodniu Pekin opublikował dane, według których trzecia największa gospodarka świata rozwijała się w minionym kwartale najszybciej w tym roku, osiągając tempo 8,9 proc.
Źródło: bloomberg.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA