fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

"Zero" - KONKURS

"Zero"; Przemysław Bluszcz i Roma Gąsiorowska
materiały prasowe
"Zero" - debiut kinowy młodego polskiego reżysera Pawła Borowskiego od piątku na ekranach kin. Dla naszych czytelników mamy płyty z muzyką z filmu
W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.
To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?
Paweł Borowski był wyróżniany i nagradzany za swoje filmy krótkometrażowe „Love Gamestation” i „Kocham Cię” (m.in. 54. MFF w Berlinie i Tribeca Film Festiwal w Nowym Jorku).
Zdjęcia są autorstwa wybitnego operatora Arkadiusza Tomiaka („Daleko od okna”, „Statyści”, „Palimpsest”) dwukrotnego laureata nagrody za zdjęcia na FPFF w Gdyni.
Muzykę skomponował Adam „Burza” Burzyński – legendarny gitarzysta, współzałożyciel zespołów „Kobranocka” i „Kazik Na Żywo”. Za scenografię odpowiada Wojciech Żogała, dwukrotny laureat nagród FPFF w Gdyni.
W filmie wystąpili: Robert Więckiewicz, Bogdan Koca, Zbigniew Konopka, Andrzej Mastalerz, Cezary Kosiński, Marian Dziędziel, Agnieszka Podsiadlik, Maria Maj, Wojciech Zieliński, Roma Gąsiorowska, Przemysław Bluszcz, Sławomir Rokita, Michał Tarkowski, Aleksandra Popławska, Michał Żurawski, Krzysztof Czeczot, Kamilla Baar, Joannna Bogacka, Rafał Mohr, Bogusława Schubert, Mariusz Słupiński, Magdalena Popławska, Janusz Chabior, Małgorzata Buczkowska, Magdalena Boczarska, Gabriela Muskała, Sonia Bohosiewicz i inni.
[ramka]KONKURS
Dla naszych czytelników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie:
Który z podanych poniżej aktorów nie zagrał w filmie "Zero":
a) Zbigniew Zamachowski
b) Robert Więckiewicz
c) Roma Gąsiorowska
d) Sonia Bohosiewicz
mamy 10 płyt CD z muzyką z filmu.
Wygra 10 pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. W temacie proszę wpisać tytuł filmu.
Start konkursu: piątek (23.10); godz. 12.00
[b]Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b]
[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fanem serwisu na Facebooku[/link] - informacje o konkursach - zaproszenia na koncerty, do teatru, ciekawe książki [/ramka]
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA