fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Konkurs na wykorzystanie paczkomatów

Studenci z pomysłem na biznes wykorzystujący sieć Paczkomatów 24/7 firmy InPost mają szansę wygrać wniosek o dofinansowanie inwestycji z pieniędzy unijnych, pomoc prawną przy założeniu firmy a także biuro w siedzibie InPostu
Niezależny operator pocztowy, firma InPost ogłosił konkurs dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Szkoły Głównej Handlowej marzących o własnym biznesie. W rywalizacji zatytułowanej „Zbuduj swoje imperium z paczkomatami” ważne jest, by pomysł wykorzystywał Paczkomaty 24/7 firmy InPost, czyli urządzenia służące do odbierania paczek o dowolnej porze dnia. Dodatkowym warunkiem jest spełnienie wymogów ubiegania się o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”.
Dziś rozpoczął się pierwszy etap konkursu. Zainteresowani do 23 listopada mogą zgłaszać elektronicznie swoje biznesplany. Wcześniej muszą zarejestrować się na oficjalnej witrynie internetowej konkursu: [link=http://paczkomaty.pl/imperium" target="_blank]http://paczkomaty.pl/imperium[/link]. Jury, złożone z menedżerów InPost i patronów honorowych, czyli rektorów obu uczelni, wybierze 6 najciekawszych zgłoszeń. Ich autorzy zaprezentują swoje pomysły przed komisją a ta wybierze zwycięzców. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 15 grudnia 2009 roku. Laureatom firma InPost pomoże uruchomić projekty. Będzie to ufundowanie wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach działania 8.1 PO IG, który zostanie napisany przez profesjonalną firmę doradczą zajmującą się pozyskiwaniem funduszy unijnych (wartość możliwego dofinansowania – do 1 mln zł), pomoc prawna przy założeniu firmy, udostępnienie biura w siedzibie InPostu i zaangażowanie firmy przy realizacji pomysłu. - Bez dodatkowego wsparcia zarówno finansowego, jak i merytorycznego, szanse na skuteczną realizację planów zawodowych są ograniczone. Zachęcam zatem do udziału w naszym projekcie – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost Nowoczesna Poczta, który zapewnia, że firmie zależy na promowaniu ambitnych pomysłów. Natomiast promowana w ramach konkursu usługa Paczkomaty 24/7 to system skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, z których możliwy jest odbiór przesyłki o dowolnej porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Skrzynki dostępne są dla wszystkich kupujących i sprzedających w internecie od 14 października 2009 roku. Odbiorca, który wcześniej zadeklarował, że chce odebrać przesyłkę w skrytce i podał jej lokalizację, dostaje od sprzedającego sms lub maila z informacją o czekającej paczce wraz z kodem umożliwiającym otwarcie skrytki. Obecnie można korzystać ze 150 automatów na terenie całego kraju. Od listopada przybędzie kolejne 150 Paczkomatów 24/7.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA