fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza antyrakietowa

Elementy tarczy tylko w krajach NATO

USA nie przewidują lokalizacji żadnego z elementów zrewidowanegoprojektu tarczy antyrakietowej na terytorium krajów nie należących do NATO - powiedział wiceminister obrony USA Alexander Vershbow.
- Nie prowadzimy konsultacji z żadnym krajem spoza NATO i nie przewidujemy rozmieszczenia elementów naszej nowej architektury (obrony przeciwrakietowej) na terytorium krajów nie należących do NATO - oświadczył Vershbow w Tbilisi.
Rosja z zadowoleniem powitała rezygnację Stanów Zjednoczonych z rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach, wyrażając jednocześnie oczekiwanie, że Waszyngton przedstawi Moskwie szczegóły swej nowej koncepcji obrony przed pociskami balistycznymi. Jutro o nowym systemie obrony przeciwrakietowej w Europie rozmawiać będzie w Polsce wiceprezydent USA Joe Biden. Jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Tony Blinken powiedział, że Polska może w tym nowym systemie odegrać centralną rolę. Doradca Bidena potwierdził, że rząd USA zaoferował Polsce lokalizację na jej terytorium lądowej wersji antyrakiet SM-3, będących kluczowym elementem nowego systemu obrony przeciw rakietom krótkiego i średniego zasięgu z Iranu.
W czwartek Biden będzie w Rumunii, a w piątek w Czechach.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA