fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sfinks ma apetyt na pizzę Da Grasso

Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński Kuba Kamiński
Kurs Sfinksa pnie się w górę po tym, jak na rynek trafiła informacja, że giełdowa spółka kupuje firmę Da Grasso, zarządzającą największą franczyzową siecią pizzerii w Polsce
Giełdowa spółka podpisała przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Da Grasso. Stroną sprzedającą są Zofia i Karolina Rozwandowicz. Da Grasso zarządza największą franczyzową siecią pizzerii w Polsce.
Ustalono, że płatność będzie się składać z dwóch części. W pierwszym etapie będzie to 20 mln zł, a kolejne płatności, wynoszące maksymalnie 20 mln zł, mają być rozliczane w zależności od wyników osiągniętych przez sieć w latach 2010 – 2014. W tym okresie stanowisko prezesa Da Grasso ma zachować Karolina Rozwandowicz, będąca obecnie szefową i współwłaścicielką spółki. - Informacje, jakie do tej pory zebraliśmy na temat sieci Da Grasso, pozwalają na pozytywną ocenę potencjału tej inwestycji, chociażby z racji pozycji rynkowej i skali działania spółki oraz komplementarnego charakteru Da Grasso w stosunku do naszych marek. Oczywiście kondycja spółki musi zostać potwierdzona przez wnikliwe badanie, dopiero wtedy będą mogły zapaść wiążące decyzje – zastrzega Tomasz Morawski, wiceprezes Sfinksa.
W tym miesiącu ma ruszyć due diligence (badanie ekonomiczno-prawne – red.) Da Grasso. Potrwa dwa miesiące. - Przejęcie Da Grasso pozwoli uzyskać liczne efekty synergii w ramach zarządzanych sieci oraz wzmocni naszą pozycję negocjacyjną u dostawców, co z kolei przełoży się na optymalizację kosztów – podkreśla Morawski. Dodaje, że jeśli ta transakcja dojdzie do skutku, to oferta giełdowej spółki obejmowałaby dania najpopularniejszych w Polsce kuchni zagranicznych - włoskiej, orientalnej i chińskiej. Giełdowa spółka zarządza teraz 112 restauracjami, w tym siecią 97 punktów Sphinx, 10 restauracjami Chłopskie Jadło i 5 lokalami Wook. Z kolei Da Grasso prowadzi 176 pizzerii oraz 4 restauracje.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA