fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Atrakcyjne sklepy Społem

Fotorzepa, Tomek Kaminski TK Tomek Kaminski
Największa i nadal niezależna sieć sklepów jest wyjątkowo atrakcyjna dla kontrahentów. Walka o współpracę z nimi trwa więc w najlepsze
Spółka dystrybucyjna Tradis, należąca do grupy handlowej Emperia podpisała umowę na obsługę spółdzielni z Zakopanego i Bukowiny. Sklepy będą nadal pracowały pod doskonale wszystkim znana marką Społem, ale ich głównym dostawcą będzie Tradis. Obecnie już 35 spółdzielni pracuje w ten sposób ze spółkami Emperii. - Jestem przekonany, że współpraca w takim wymiarze będzie korzystna dla obu stron i ustanowi nowy standard w polskim handlu – mówi Lesław Syguła, członek zarządu Tradis.
Jednak lubelska grupa ma silnego konkurenta – apetyt na sklepy Społem ma także giełdowy Eurocash, który już zarządza takimi sieciami jak ABC czy Delikatesy Centrum. Grupa podpisała umowę z Krajową Agencją Handlową Społem, która miała zająć się skonsolidowaniem sieci 4 tys. sklepów prowadzonych przez kilkaset spółdzielni w jedną firmę. Projekt z hukiem jednak upadł – KAH ogłosił upadłość, jednak się restrukturyzuje i kontynuuje rozmowy ze spółdzielniami już z Eurocashem u boku. Społem ma na pewno ogromny potencjał – wiele spółdzielni jak choćby ta działająca w Białymstoku to sprawnie zarządzane firmy, które zajmują się dostawami nie tylko do swoich sklepów, ale także innych sieci. Z drugiej strony inne spółdzielnie, często będące właścicielami nieruchomości w ścisłych centrach miast nie są w stanie skutecznie konkurować z rywalami na rynku handlowym. Na pewno marka ma potencjał, a kwestią otwartą jest która firma będzie w stanie jak najwięcej spółdzielców przyciągnąć na swoja stronę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA