fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Single mają w czym wybierać i w Warszawie, i pod miastem

www.sxc.hu, Lysanne Ooteman LO Lysanne Ooteman
Wystawcy uznali, że osoby samotne powinny wybierać mieszkania do 65 metrów. Niemal każdy deweloper miał lokale spełniające to powierzchniowe kryterium
Na ostatnich targach mieszkaniowych portalu Tabelaofert.pl, które odbywały się w pierwszy weekend października w PKiN, jedno ze stoisk adresowane było tylko do singli. Firmował je portal Połówki.pl, na którym działa m.in. serwis dla samotnych osób szukających mieszkań.
– Gromadzimy tu oferty nowych lokali z całego kraju, których powierzchnia nie przekracza 65 mkw. Atutem jest to, że informacje o mniejszych mieszkaniach można znaleźć w jednym miejscu, bez potrzeby przesiewania ich na stronach deweloperów – usłyszeliśmy od twórców portalu Połówki.pl oferują nie tylko nieruchomości, ale też polecają doradców kredytowych, kancelarie prawne oraz architektów wnętrz, którzy pomogą urządzić lokal.
Na razie, jak sprawdziliśmy, oferta tego serwisu jest uboga – znaleźliśmy tu pojedyncze opisy inwestycji w różnych miastach, bez zapowiadanej selekcji metrażowej. – Portal dopiero rusza – tłumaczyły pracownice Połówek.
Jeśli założyć, że singiel rzeczywiście będzie szukał mieszkania do 65 mkw., to bez trudu znajdzie dwu-trzypokojowe lokale niemal u każdego dewelopera. Znacznie gorzej jest z małymi kawalerkami. Gotowe jednopokojowe mieszkania na trzydziestu paru metrach na wielu osiedlach są już w większości dawno wyprzedane.
Gdzie szukać lokum dla singla? Unidevelopment zaczął budować m.in. drugi etap osiedla Santorini przy ul. Kwatery Głównej na Pradze-Południe. Nie jest on jeszcze wprowadzony do sprzedaży. W pierwszej, gotowej już, części tej inwestycji zostało tu już zaledwie kilka dwupokojowych lokali o powierzchni ok. około 57 mkw. Kosztują 6,5 – 6,8 tys. zł za mkw. – W drugim etapie ceny będą nieznacznie wyższe, ale nie są jeszcze ustalone – mówią przedstawiciele dewelopera. Unidevelopment nie ma wprawdzie architekta, który doradza klientom, ale oferuje programy wykończeniowe. Za wykończenie mkw. trzeba tu dopłacić od 440 do 660 zł.
Mieszkań dla singli jest niewiele w ofercie grupy inwestycyjnej Hetman, która stawia osiedle na Grochowie przy ul. Białowieskiej. Budowa ma się zakończyć na początku przyszłego roku.
Do wzięcia zostało tu 58-metrowe mieszkanie za 470 tys. zł. Hetman może polecić klientom firmę architektoniczną, która pomoże urządzić lokal.
Bre.locum z kolei proponuje mieszkania na osiedlu Trzy Korony, które ma być ukończone w marcu przyszłego roku. W tej inwestycji mieszkań do 65 mkw. jest sporo. Singiel może tu kupić np. dwa pokoje na niemal 50 mkw. za 376,1 tys. zł. Firma nie ma programów wykończeniowych.
Tańszych mieszkań można szukać za Warszawą. W Pruszkowie lokale sprzedaje m.in. spółka EBB Nieruchomości. Mniejszych mieszkań w ukończonej już inwestycji Grafitowe Osiedle przy ul. Ołówkowej właściwie już nie ma. Na nabywcę czeka jeszcze tylko 52-metrowy lokal. Na targach proponowano go za 309,5 tys. zł. Cena katalogowa to 326 tys. zł. Na wiosnę deweloper zacznie budowę kolejnego etapu tego osiedla. Firma nie ma w ofercie pakietów wykończeniowych.
W Piastowie z kolei lokale oferuje Barc. W gotowej Rezydencji Orzeszkowej u zbiegu ul. Harcerskiej i Orzeszkowej najmniejsze mieszkanie w ofercie ma prawie 69 mkw. Razem z garażem kosztuje 443,5 tys. zł. Barc zapowiada już budowę kolejnej części osiedla, która ma być ukończona pod koniec 2010 r. Tam najmniejsze lokale będą mieć 26 mkw. Kupując nieruchomość u tego dewelopera, o wykończenie i aranżację wnętrz musimy zadbać sami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA