Po zakończeniu umowy sprzedasz bez VAT

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Jeżeli po wykupie z leasingu będziesz używał samochodu osobowego jeszcze pół roku, to jego sprzedaż będzie zwolniona z VAT
[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=31159A06E4C48EDB359FB6917A9AC185?id=291166]Rozporządzenie ministra finansów z 28 listopada 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o VAT[/link] zwalnia bowiem w § 13 ust. 1 pkt 5 z VAT dostawę samochodów osobowych i innych pojazdów samochodowych przez podatników, którym przy ich nabyciu przysługiwało ograniczone prawo do odliczenia VAT naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=172827]ustawy o VAT[/link], jeżeli te samochody i pojazdy są towarami używanymi w rozumieniu art. 43 ust. 2.Zgodnie z kolei z art. 43 ust. 2 ustawy o VAT przez towary używane rozumie się ruchomości, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej pół roku po nabyciu prawa do rozporządzania tymi towarami jak właściciel.Zwolnienie to może być korzystne, zwłaszcza gdy będziesz sprzedawał samochód osobie fizycznej, która nie prowadzi...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL