fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Jazzowe skrzypce

Nigel Kennedy
Fotorzepa, Marek Dusza m.d. Marek Dusza
Warszawskie koncerty jazzowe Nigela Kennedy’ego w Stodole stały się już tradycją.
Nagrał płytę z kompozycjami Jimiego Hendriksa, utwory The Doors, eklektyczny album „Kafka”, a także intrygujące połączenie klasyki, jazzu i muzyki klezmerskiej z grupą Kroke. Trzy lata temu wydał kontrowersyjny album „The Blue Note Sessions” ze sławami światowego jazzu. Odrzucony przez ortodoksów zarzucających mu profanację świętości, został entuzjastycznie przyjęty przez fanów.
Jazz jest żywiołem Nigela, znanego ze swobodnego stylu bycia, popijającego na scenie piwo, grającego na jam sessions do rana i swingującego jak prawdziwy jazzman. Oczywiście jazz gra na skrzypcach elektrycznych, a nie na Stradivariusie czy instrumencie Guarnieriego jak w przypadku klasyki. Ukoronowaniem jego jazzowej kariery jest „A Very Nice Album” nagrany z polskimi muzykami, z którymi rozumie się doskonale i potrafi wykorzystać ich zdolności. Właśnie z tym kwintetem wystąpi w Stodole.
[i]Nigel Kennedy, Stodoła, ul. Batorego 10, bilety: 70 i 90 zł (w dniu koncertu 15 zł drożej), rezerwacje: tel. 22 825 60 31, wtorek (13.10), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA