fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

TVP: nowi szefowie, ale na krótko

ROL
Rządy prezesa szwedy. Programy informacyjne mają nowych kierowników. Jak ustaliła „Rz” – to jednak tymczasowe zmiany
Nowych szefów mają „Wiadomości”, „Panorama” i serwisy TVP Info. Stanowiska tracą ludzie nominowani przez byłego już szefa TVP Piotra Farfała.
P.o. kierownika „Wiadomości”, głównego serwisu TVP, została Marzena Paczuska-Tętnik. Zastąpiła Krzysztofa Trębskiego, który kierował serwisem od lipca. Nowa szefowa była dotychczas wydawcą „Wiadomości” i programów publicystycznych w TVP Info. Szefem programów informacyjnych tego kanału został w piątek ponownie Grzegorz Pawelczyk (odwołano go w kwietniu tego roku). Z kolei kierownictwo nad „Panoramą” przejął Krzysztof Karwowski (dotychczas wiceszef programu). Zajął miejsce Jacka Karnowskiego, któremu zarząd TVP powierzył funkcję p. o. dyrektora Agencji Informacji. O tym, że Karnowski zajmie stanowisko po Janie Pińskim, pisała w piątek „Rz”. Piński w czwartek wieczorem, spodziewając się odwołania, sam złożył wypowiedzenie na ręce nowego p. o. prezesa TVP Bogusława Szwedy.
Jak informuje Newsweek.pl. Szwedo zmienił decyzję w sprawie obsady szefa Agencji Informacji po telefonie z Kancelarii Prezydenta, a miał nim zostać Janusz Sejmej. Agencja Informacji zarządza wszystkimi programami informacyjnymi stacji, czyli nadzoruje m.in. „Wiadomości” i „Panoramę”. Ale jak się nieoficjalnie dowiedziała „Rz”, nowy zarząd TVP ma zupełnie inny pomysł na strukturę zarządzania programami informacyjnymi. Chce, aby każdy podlegał dyrektorowi anteny, na której się ukazuje (np. „Wiadomości” szefowi TVP 1), a nie szefowi Agencji Informacji. Ma to zapewnić szefom serwisów większą samodzielność. – To już pewne – potwierdza informacje „Rz” jeden z wysokich rangą pracowników telewizji. Media od kilku tygodni spekulowały, że koalicja PiS i SLD, która przejęła władzę w TVP, już podzieliła się wpływami. Jedynkę miałyby przejąć osoby kojarzone z PiS, Dwójkę i TVP Info – SLD. Jak ustaliła „Rz”, piątkowe nominacje na kierowników mają charakter tymczasowy. Jacek Karnowski wkrótce zostanie szefem „Wiadomości”. Sam Karnowski nie chciał komentować tych informacji. Kolejne zmiany kierowników szykują się też w „Panoramie” i TVP Info. A dyrektor Agencji Informacji, który mógł dotychczas decydować o wszystkich programach newsowych, będzie pełnił funkcję koordynacyjną i techniczną. Na Woronicza pracownicy spodziewają się także szybkiej wymiany dyrektorów TVP 1 i TVP 2. Karuzela kadrowa ruszyła w publicznej telewizji, gdy Krajowy Rejestr Sądowy wpisał do władz spółki nowego prezesa Bogusława Szwedę, a wykreślił Piotra Farfała. Szwedo to jednak także szef tymczasowy. Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na nowe władze telewizji publicznej, który będzie rozstrzygnięty w listopadzie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA