fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Zbigniew Derdziuk prezesem ZUS

To o Derdziuku "Rzeczpospolita" pisała jako o najpoważniejszym kandydacie na to stanowisko szefa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Nowy prezes jest socjologiem. Ma 47 lat. Ukończył też podyplomowe studia z zakresu organizacji i zarządzania prowadzone przez Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ oraz szwedzką Grupę Konsultingową M-Gruppen. Odbył również liczne szkolenia w dziedzinie finansów i zarządzania. Ma doświadczenie w administracji państwowej oraz w bankowości.
Karierę zawodową rozpoczynał w mediach. Był dyrektorem Biura Zarządu TP SA oraz dyrektorem Biura Planowania Strategicznego w telewizji. Potem, w 1997 roku, był Zastępcą Dyrektora Biura Promocji i Informacji PKO BP. Odpowiadał za kampanie reklamowe banku, w tym w wymyśleniu hasła banku "PKO blisko Ciebie". Od stycznia do marca 1999 r. był sekretarzem stanu i zastępcą szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Stanowisko sekretarza stanu otrzymał również w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w którym szefował Komitetowi Stałemu Rady Ministrów.
W 2006 r. został sekretarzem samorządu warszawskiego. A w nastepnym roku został wiceprezesem zarządu Banku Pocztowego S.A. Nadzorował kontroling, kwestie związane ze skarbem i strategią oraz bankowość detaliczną, w tym współpracę z Pocztą Polską. Do Rady Ministrów powrócił w listopadzie 2007 r., kiedy został sekretarzem stanu w rządzie Donalda Tuska. Stanowisko to zajmował do stycznia 2009 r., kiedy ponownie został wiceprezesem zarządu Banku Pocztowego S.A., którym to był do chwili objęcia stanowiska Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA