fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Nadzór chce wyjaśnień w sprawie emisji PKO BP

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
KNF poprosi bank o wyjaśnienie dlaczego prospekt emisyjny nie został opublikowany dziś przed sesją - dowiedziała się "Rzeczpospolita"
- Gdyby prospekt emisyjny został opublikowany przed sesją giełdową, inwestorzy mogliby podjąć 1 października bardziej racjonalne decyzje. Poprosimy bank o wyjaśnienie dlaczego tak się nie stało i wtedy będziemy wyciągali wnioski - mówi Łukasz Dajnowicz z KNF. Już wcześniej Komisja wypowiadała się na temat przeprowadzanej emisji akcji PKO BP.
Jednocześnie z zatwierdzeniem prospektu emisyjnego nadzór zwrócił się do zarządu banku z prośbą o przeprowadzenie wśród akcjonariuszy, w tym wśród pracowników banku, akcji informacyjnej na temat nowej emisji. Dzisiaj na swojej stronie internetowej sam KNF opublikował poradnik dla inwestorów posiadających akcje banku. Bank podał w komunikacie, że dziś do godziny 19:00 opublikuje prospekt emisyjny. Dodatkowo inwestorzy poznają też ostateczną liczbę akcji nowej emisji, jej harmonogram oraz cenę emisyjną. Z ankiety „Rzeczpospolitej” wśród dziesięciu instytucji finansowych wynika, że cena emisyjna akcji wyniesie około 20 zł. Emisja nowych akcji PKO BP skierowana jest do dotychczasowych akcjonariuszy banku lub osób, które kupią prawa poboru.
Czwartek jest jednocześnie pierwszym dniem urzędowania nowego prezesa banku Zbigniewa Jagiełły.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA