fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Weekend z Monetem

Maluchy będą w Fundacji Sto Pociech podziwiać dzieła Moneta
Życie Warszawy
W siedzibie Fundacji Sto Pociech czterolatki, oglądając obrazy, nie muszą zadzierać głowy, bo organizatorzy inscenizowanych tu wystaw wieszają prace na wysokości ich oczu.
Od najbliższej soboty (3.10) aż do końca listopada (29.11) maluchy mogą tu podziwiać dzieła Claude’a Moneta. Wydarzenie zatytułowane „Linnea w ogrodzie Moneta” inspirowane jest książką autorstwa Christiny Björk i Leny Anderson.
– To opowieść o dziewczynce zafascynowanej twórczością wielkiego impresjonisty – zdradza Agnieszka Kontny, organizatorka wystawy. – Wraz z Linneą udamy się śladami artysty do Paryża i odwiedzimy ogród malarza w Giverny. A przy okazji przekonamy się, jak zrozumiałym językiem można opowiadać najmłodszym o sztuce. Przez cały czas trwania wystawy towarzyszyć jej będą zajęcia literackie i warsztaty artystyczne. Pierwsze poprowadzi w niedzielę malarka Wiesia Dittwald.
[i]Linnea w ogrodzie Moneta, Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a, wstęp wolny, sobota (3.10), godz. 12 – 15. W Pracowni Claude’a Moneta, bilety: 25 zł, rezerwacje: e-mail: [mail=wiesiadit@tlen.pl]wiesiadit@tlen.pl[/mail], niedziela (4.10), godz. 12 – 13.30.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA