fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

"Kara" - KONKURS

Materiały Promocyjne
Zdaniem Olgi Tokarczuk najnowsza książka Mai Wolny to "nadzwyczaj szczery monolog o życiu w obcym kraju, wyobcowaniu i zagubieniu, poruszający pisarstwem wysokiej próby". Dla naszych czytelników mamy 5 książek "Kara"
W noc swoich trzydziestych urodzin Karolina zwana Karą podróżuje z Krakowa do Brukseli. Po drodze dokonuje swoistego rozliczenia: bilansu miłości, nienawiści oraz zdrady – tego wszystkiego, czego doświadczyła przez ostatnie lata, pomieszkując na Wschodzie i Zachodzie, kochając dwóch mężczyzn z różnych kultur i odkrywając ich tajemnice.
W powieści pojawiają się historyczni i fikcyjni ludzie drogi, mężowie stanu i tułacze: m.in. Karol Wojtyła, Edward Gierek, Vika z Uzbekistanu, która porzucając swojego upośledzonego syna, zostaje świadczącą usługi erotyczne dla niepełnosprawnych seksassistente czy didżej Igor, nielegalnie mieszkający w Brukseli Białorusin.
[link=http://www.proszynski.pl/]www.proszynski.pl[/link] [ramka][b]Maja Wolny[/b] (ur. 1976) – dziennikarka i eseistka, doktor nauk politycznych. Studiowała w Krakowie, Warszawie i Brukseli. W Delfach odebrała prestiżowy dyplom europejskiego menedżera kultury. Jest autorką książki o współczesnej nowomowie „Język sukcesu” (2005) i współautorką „Kroniki śmierci przedwczesnych”, zbioru esejów o tragicznie zmarłych artystach (2000). W latach 1998-2002 była dziennikarką działu kultury tygodnika „Polityka”. Od 2003 roku mieszka w Belgii, gdzie kieruje Fundacją Post Viadrina, miejscem spotkań ludzi i książek z Europy Wschodniej. „Kara” to jej debiut powieściowy. [/ramka]
[ramka]KONKURS
Dla naszych czytelników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie:
Jaki jest tytuł pierwszej książki Mai Wolny?
mamy 5 książek "Kara"
Wygra pięć pierwszych zgłoszeń z poprawną odpowiedzią na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]
Start konkursu - czwartek 1 października, godz. 12.00
[b]Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA