fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Firmy chcą przełamać bessę na rynku ciężarówek

Importerzy samochodów ciężarowych robią wszystko, by zatrzymać spadki sprzedaży. Swoją nową ofertę przedstawił Mercedes Benz
Nowe usługi serwisowo-finansowe wprowadza dla polskich klientów Mercedes-Benz. Na nasz rynek zostaną przeniesione trzy oferty z pakietu Mercedes-Benz CharterWay, programu flotowego dostępnego w pełnej wersji głównie na rynku niemieckim. Teraz w Polsce dostępny będzie system CharterWay Service pozwalający bezgotówkowo rozliczać koszty przeglądów i napraw, a także pozwalająca redukować wydatki administracyjne oferta SerwiceLeasing i system ułatwiający formalności związane z krótko- i długoterminowym wynajmem samochodów.
Rozszerzanie programów flotowych ma pomóc zdobyć nowych klientów, których na rynku pojazdów użytkowych dramatycznie ubywa. W ubiegłym miesiącu Mercedes odnotował spadek sprzedaży samochodów ciężarowych o 57 proc. Ale jeszcze gorzej wypadł MAN, który zmniejszył sprzedaż o 65 proc., oraz Volvo – o 61 proc.
Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w sierpniu klienci kupili zaledwie 657 samochodów użytkowych powyżej 3,5 tony, tj o połowę mniej niż przed rokiem. Sprzedaż ciężarówek powyżej 16 ton: spadła o 60 proc. i wyniosła 372 pojazdy. W ciągu ośmiu miesięcy roku spadek – w porównaniu z ubiegłym – sięgnął już 70 proc. To przede wszystkim efekt bessy w transporcie międzynarodowym.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA