fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Dariusz W. skazany za korupcję

Sąd Rejonowy w Kielcach skazał na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i sto tysięcy złotych grzywny Dariusza W. – byłego trenera Korony Kielce.
Jego asystent Andrzej W. skazany został na dwa i pół roku więzienia w zawieszeniu i 30 tysięcy złotych grzywny. Obaj mają zakaz zajmowania stanowisk związanych z organizowaniem profesjonalnych zawodów sportowych – Dariusz W. przez trzy lata, Andrzej W. przez rok.
Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu, bo oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która domagała się właśnie takich wyroków.
Akt oskarżenia w sprawie korupcji w Koronie Kielce dotyczy sezonu 2003/2004, kiedy klub walczył o awans do drugiej ligi; z 43 oskarżonych – działaczy, piłkarzy i sędziów piłkarskich – 28 dobrowolnie poddało się karze. Dariusz W. zbierał pieniądze wśród piłkarzy, a później przekazywał je sędziom. W Koronie nie osiągnął sukcesów. Jako trener zdobył mistrzostwo Polski z Polonią Warszawa w 2000 roku i z Legią sześć lat później.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA