fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Prezes Monnari rezygnuje

Marek Banasiak, były prezes Monnari
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Piotr Mazurkiewicz
Marek Banasiak zrezygnował. Spółka nie porozumiała się co do zamiany upadłości likwidacyjnej na upadłość układową
Dzisiaj upłynął termin złożenia przez Monnari odwołania od decyzji sądu, który tydzień temu ogłosił jej upadłość likwidacyjną. Spółce wyznaczono także syndyka.
Zarząd wyjaśnia, że choć nie zgadza się z uzasadnieniem sądu to jednak postanowił nie składać zażalenia. Prace nad układem wierzycielami będą trwały, jednak zgodnie z treścią komunikatu jest za wcześnie, aby podawać jakiekolwiek szczegóły.
Firma ma poważne kłopoty od kilku miesięcy, na początku maja złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Tydzień temu sąd jednak wydał postanowienie o upadłości likwidacyjnej. Na wtorkowej sesji, pierwszej po wysłaniu przez firmę komunikatu informującego o decyzji sądu jej akcje staniały 34,73 proc. do 1,71 zł. Wczoraj kosztowały 1,61 zł (5,85 proc. spadku) ale przy niskich obrotach niemal 590 tys. zł.
W raporcie za I kwartał spółka podała, że jej zobowiązania długoterminowe wynoszą 50,47 mln zł (wobec 29,95 mln zł w tym okresie ub.r.) zaś krótkoterminowe 91,22 mln zł (30,41 mln zł rok wcześniej). Spośród banków największym wierzycielem Monnari jest PKO BP z kwotą ok 50 mln zł, w Raiffeisen Bank Polska spółka zadłużona jest na ponad 37 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA