fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Eldar Nebolsin

NIFC
31 sierpnia
Deśli artysta zaczyna współpracę ze słynnym koncernem fonograficznym Decca od nagrania koncertu e-moll oraz wariacji na temat „La ci darem la mano” Chopina, musi dobrze czuć się w tej muzyce.
– Zakochałem się w niej już w dzieciństwie – powiedział kiedyś w wywiadzie Eldar Nebosin. – Jedną z moich ulubionych płyt w rodzinnym domu w Taszkiencie była ta z mazurkami Chopina granymi przez Vladimira Horowitza. Słuchając jej, miałem łzy w oczach.
Eldar Nebolsin to kolejny przedstawiciel rosyjskiej szkoły pianistycznej, który gościć będzie na tegorocznym festiwalu. Jest uczniem słynnego Dymitra Baszkirowa, w 2005 r. otrzymał dwie nagrody w Konkursie im. Richtera w Moskwie. Występował z tak znanymi orkiestrami jak Nowojorscy Filharmonicy, Chicago Symphony Orchestra czy Orchestre de Paris. Nagrywa płyty, obecnie ma podpisany kontrakt z firmą NAXOS, dla której utrwalił preludia Rachmaninowa, a kilka miesięcy temu ukazał się znakomicie oceniony album z koncertami fortepianowymi oraz „Totentanz” Liszta.
Na festiwalu Eldar Nebolsin zagra z orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita oba koncerty Chopina. – To szczególnie wymagający kompozytor – mówi pianista. – Nie można kłamać, grając Chopina.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA