fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa mniej znana

Szmulowizna to jeden z zapomnianych, a do tego niecieszących się dobrą sławą rejonów miasta. A szkoda – mówią zgodnie varsavianiści. Ich zdaniem to osiedle „prawdziwej Warszawy”.
– Idąc ulicami dawnej Pragi, co krok można odkryć jakąś tajemnicę – uważa Katarzyna Komar-Michalczyk z Fundacji Hereditas, organizującej cykl wycieczek dla młodzieży gimnazjalnej. Na jedną z nich – właśnie po Szmulkach – można wybrać się już w niedzielę.
– Odnajdziemy stare reklamy na kamienicach, dowiemy się, skąd wzięły się zabytkowe latarnie i jakie założenia architektoniczne przyświecały twórcom osiedla – wymienia Komar-Michalczyk. Wycieczkę poprowadzi Kamila Zarębska, przewodnik warszawski. Po wykładzie terenowym zachęci młodych ludzi do poznawania dziedzictwa przez sztukę. W planach jest bowiem plener malarski przy jednym ze wskazanych przez uczestników miejsc.
Spotkanie jest częścią trwającego do końca października cyklu „Praga wielu kultur – moje korzenie, mój świat 2009”. Towarzyszy mu konkurs na stworzenie autorskiej prezentacji multimedialnej „Praskie wspominania/Z albumu dziadka” oraz na opracowanie trasy turystycznej „Praga na sobotnie popołudnie”. – Najlepsze prace ze wspomnieniami, archiwalnymi zdjęciami czy innymi pamiątkami Fundacja Hereditas wyda na płytach DVD – zapowiada Komar-Michalczyk. [i]W Szmulki idziemy zbiórka przy Bazarze Różyckiego (od strony ul. Targowej), wstęp wolny, informacje: tel. 022 353 83 30, niedziela (2.08), godz. 11[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA