fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Finał z szalonymi akordeonami

Koncert Motion Trio to potężna dawka energetycznej muzyki
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Mniej filmów, za to więcej muzyki proponują organizatorzy na finał tegorocznych Ogrodów Muzycznych. Wyjątkowym gościem będzie norweski zespół Music for a While.
Grupa specjalizuje się w oryginalnych interpretacjach twórczości Kurta Weilla – nie tylko jego songów, ale także utworów instrumentalnych. Przekonamy się o tym podczas poniedziałkowego koncertu.
W norweskich klimatach pozostaniemy i w sobotę, oglądając „Balladę dla Edvarda Griega”. Ta opowieść o słynnym kompozytorze zdobyła Grand Prix na festiwalu Złota Praga w 2008 r. Na tym samym festiwalu, ale w 2009 r., nagrodę Czeski Kryształ otrzymała filmowa wersja „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego. Jest to zapis koncertu, który się odbył w listopadzie ub.r. w Warszawie w dniu 75. urodzin kompozytora. Muzykę wzbogacają animacje Tomasza Bagińskiego.
Ostatniego dnia festiwalu wystąpi Motion Trio. Trójka Polaków grających na akordeonach podbiła już publiczność wielu krajów, ale rzadko można jej posłuchać w Warszawie. Tym bardziej warto się wybrać na koncert i poddać się ich energetycznej muzyce. W piątek czeka nas kolejne spotkanie ze słynnym szwedzkim Cullberg Ballet. A w niedzielę Ogrody Muzyczne przypomną spektakl Teatru TV z 1990 r. Będzie to „Kolacja na cztery ręce” ze znakomitymi kreacjami Janusza Gajosa, Romana Wilhelmiego i Jerzego Treli. [i] Festiwal Ogrody Muzyczne, dziedziniec Zamku Królewskiego, pl. Zamkowy 4, bilety: 3 zł, rezerwacje: tel. 022 849 68 84 lub e-mail: [mail=bilety@estrada.com.pl]bilety@estrada.com.pl[/mail], piątek (24.07) – czwartek (30.07), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA