fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Tango, śmiech i blues

Kabaret Czesuaf
Materiały Promocyjne
Dźwięki Orientu, absurdalny humor, ogniste tanga i blues w nietypowym duecie – takie atrakcje czekają gości dziedzińca Muzeum Historycznego w ten weekend.
W piątkowy wieczór ze sceny popłyną melodie perskie. O godz. 19.30 wystąpi bowiem Irańczyk Mohammad Rasouli. Muzyk od 2004 roku mieszka w Polsce i grywa m.in. z Orkiestrą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej. Tym razem towarzyszyć mu będzie zespół Neyriz, który założył w 2006 roku.
W sobotę o wczesnym zmierzchu, czyli o godz. 20.45, pojawi się w Lapidarium niejaki Czesuaf. To zespół kabaretowy męski, którego żywiołem jest absurd w stanie czystym. Panowie obiecują, że w swoim ponadgodzinnym programie pokażą nam „świat, jakiego świat nie widział”, czyli idealny po prostu. W niedzielę powrócimy do rzeczywistości, ale tej bardzo przyjemnej. O godz. 14 posłuchamySentido del Tango w kompozycjach Astora Piazzolli.
Weekend zakończy się zaskakującym połączeniem sił, tj. wspólnym koncertem Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa oraz Jana Błędowskiego, skrzypka formacji Krzak. Wszyscy, którzy chcą w tym wydarzeniu uczestniczyć, muszą się w Lapidarium stawić na godz. 19. [i]Scena Letnia Lapidarium, ul. Nowomiejska 6/8, bilety: 15 zł, do kupienia godzinę przed występami (na koncert muzyki poważnej wstęp wolny), piątek (24.07) – niedziela (26.07)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA