fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Od Niemena do Piazzoli

W potocznym wyobrażeniu akordeon najlepiej pasuje do wiejskiego wesela lub do muzyki folkowej. Tymczasem jest to także instrument koncertowy, zdolny we wprawnych rękach zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych koneserów.
Najlepszym przykładem są międzynarodowe sukcesy Harmonium Duo. Ten stołeczny
duet akordeonowy z powodzeniem występuje nie tylko w Filharmonii Narodowej czy Studiu im. Lutosławskiego, lecz także w salach na całym świecie z Carnegie Hall w Nowym Jorku i Suntory Hall w Tokio na czele. Współzałożyciel duetu Hubert Giziewski i jego obecny partner Rafał Grząka po skończeniu studiów w Akademii Muzycznej im. Chopina zdobywali laury konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Zespół realizuje obecnie siedem projektów artystycznych. We wrześniu zaplanowana jest w Wiedniu premiera kolejnego programu – „Chopiniana”, napisanego specjalnie dla duetu przez Krzysztofa Herdzina, w związku z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
– Teraz w parku Praskim zagramy program „Muzyka świata” – mówi Hubert Giziewski. – Obok „Poloneza” Michała Kleofasa Ogińskiego, „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, „Karawany” Duke’a Ellingtona i „Rapsodii rumuńskiej” George’a Enescu będzie melodia „Pod Papugami” z repertuaru Czesława Niemena oraz „Oblivion” i „Adios Nonino” Astora Piazzoli – zdradza artysta. [i]Harmonium Duo, muszla koncertowa parku Praskiego, ul. Ratuszowa 4 (naprzeciwko zoo), wstęp wolny, niedziela (19.07), godz. 16[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA