fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Ambitnie na perkusji

Powiększenie
Materiały Promocyjne
Jacek Kochan należy do tych polskich jazzmanów, którzy doświadczenie zdobywali w USA i Kanadzie. Zanim młody perkusista wyjechał w 1981 r. do Nowego Jorku, występował z zespołem Dżamble.
W połowie lat 80. przeniósł się do Kanady. W Montrealu, a później w Toronto był cenionym muzykiem sesyjnym zapraszanym przez liderów z kręgu jazzu, funky, world music, a nawet r’n’b.
W 1995 r. powrócił do Polski. Naturalną kolejnością jego artystycznych działań stały się występy z zapraszanymi na specjalne sesje i trasy koncertowe amerykańskimi jazzmanami. Występował z saksofonistami Dave’em Liebmanem, Garym Thomasem i Gregiem Osbym, pianistami Markiem Coplandem i Joeyem Calderazzo, gitarzystą Cuongiem Vu. Lubi eksperymenty na granicy głównego nurtu jazzu, a zamiłowanie do wyszukanych harmonii czyni jego muzykę inspirującą dla innych jazzmanów i cenioną przez wymagających słuchaczy. Odskocznią od jazzu jest dla niego współpraca z Krzysztofem Knittlem. W listopadzie wystąpią razem w Nowym Jorku, gdzie zostanie wykonane dzieło Knittla „Lipps”, a towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna.
W zespole Jacek Kochan & Co liderowi w klubie Powiększenie towarzyszyć mają: saksofonista Petr Cancura, klawiaturzysta Dominik Wania i kontrabasista Andrzej Święs. [i] Jacek Kochan, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27 (w podwórzu), informacje: tel. 0503 118 088, niedziela (19.07), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA