fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

ŁKS ma jeszcze szanse, Widzew już nie

Kibice Widzewa
Fotorzepa, Marcin Zubrzycki Marcin Zubrzycki
Komisja do spraw Nagłych PZPN podjęła decyzję w sprawie ostatecznego kształtu ekstraklasy na najbliższy sezon. Ale to się jeszcze może zmienić.
Wątpliwości dotyczyły dwóch łódzkich klubów, od losów których zależała przyszłość kilku innych drużyn. ŁKS, mimo zajęcia 7. miejsca w tabeli, został przesunięty na jej koniec, ponieważ Komisja do spraw Licencji PZPN nie przyznała mu prawa gry w ekstraklasie. Komisja Odwoławcza podtrzymała tę decyzję na początku czerwca i od tamtej pory ŁKS walczy o korzystną dla siebie zmianę werdyktu.
W efekcie tych zabiegów Grzegorz Lato zwrócił się z prośbą do szefa UEFA o zgodę na ponowne przeanalizowanie sprawy ŁKS. Michel Platini uznał racje klubu i na tej podstawie Komisja do spraw Nagłych zwróciła się wczoraj do Komisji Odwoławczej do spraw Licencji z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sytuacji ŁKS. Decyzja powinna zapaść do 21 lipca. Do tej pory nie zdarzyło się, aby z powodu braku licencji klub ekstraklasy został zdegradowany. Gdyby jednak ŁKS licencji nie otrzymał, jego miejsce zajmie Cracovia. W znacznie gorszym położeniu jest Widzew. Mimo zajęcia 1. miejsca w I lidze zapewne tam pozostanie. Komisja uznała, że wiążące jest orzeczenie Związkowego Trybunału Piłkarskiego z kwietnia 2008 roku o przeniesieniu Widzewa do niższej klasy za czyny korupcyjne. Awans do ekstraklasy uzyskuje więc Korona Kielce, która zajęła w rozgrywkach 3. miejsce. To oznacza, że nie będzie baraży. Z ekstraklasy spadają: Górnik Zabrze i Cracovia (lub ŁKS). Awansują Zagłębie Lubin i Korona Kielce. Ekstraklasa liczyć będzie, jak dotychczas, 16 drużyn. Wystartuje 31 lipca.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA