Czy pracownik może być przez rok w podróży służbowej?

[b] W umowie o pracę pracownicy mają wskazane jako miejsce pracy budowy na terenie powiatu limanowskiego. Firma wykonuje roboty budowlane na terenie całego kraju. Czy jeśli pracownicy wykonują roboty budowlane poza powiatem limanowskim, to są w podróży służbowej i z tego tytułu mają otrzymać zwrot kosztów podróży służbowej? Dodam, że roboty poza powiatem limanowskim trwają praktycznie przez cały rok. Zdarza się więc, że pracownik na terenie powiatu limanowskiego wykonuje roboty przez tylko np. dwa miesiące, a przez pozostałe miesiące wykonuje pracę na terenie kraju na różnych budowach.[/b]Zgodnie z art. 77[sup]5[/sup] § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=8E81B3E9680BAA4EB9594BE9D247DB76?id=76037]kodeksu pracy[/link] z podróżą służbową mamy do czynienia wtedy, gdy pracownik wykonuje na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub poza stałym miejscem wykonywania prac...

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL