fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Griffons wypunktowani

W rozegranym w Ustce meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, Torpedy Łódź nie dały żadnych szans zawodnikom Griffons Akademia Pomorska Słupsk. Spotkanie pierwszej drużyny Dywizji Północnej z ostatnią, zakończyło się wynikiem 69:0 dla gości z Łodzi.
Zdecydowanym faworytem w spotkaniu były łódzkie Torpedy. Zeszłoroczny finalista drugiej ligi, zdecydowanie górował nad debiutantem doświadczeniem, siłą i skutecznością. Sygnał do ataku dał Torpedom Borys Bednarek, który jeszcze przed przerwą zdobył trzy przyłożenia dla swojej drużyny. Spotkanie z wyższym dorobkiem punktowym zakończył jednak jego kolega z formacji ataku Damian Waszczyk. Autor aż czterech przyłożeń i podwyższenia schodził do szatni aż z dwudziestoma pięcioma punktami na koncie.
[i]Jesteśmy bardzo zadowoleni tak z wyniku jak i z naszej dzisiejszej gry [/i]– mówi rozgrywający Torped, Leszek Cytawa – [i]Nie do końca jednak udało nam się ustrzec przed błędami, co najmniej trzy z nieudanych podwyższeń powinno powinny być skuteczne. Zadowoleni możemy być też z naszej defensywy, która ani razu nie dopuściła rywali w nasze pole punktowe.[/i] Słupszczanie nie zdołali niestety odpowiedzieć ani jedną akcją punktową. Doliczając sobie czwartą porażkę, nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Aby móc myśleć o pierwszym zwycięstwie w ostatnich dwóch meczach sezonu, będą musieli solidnie przepracować okres letni.
Sobotnie spotkanie było ostatnim dla obu drużyn przed przerwą wakacyjną. Kolejny mecz drużyna ze Słupska rozegra szesnastego sierpnia z Czerwonymi Bykami z Lubonia. Tydzień później Torpedy będą u siebie gościć drużynę Warsaw Spartans. [ramka][srodtytul]Griffons Akademia Pomorska Słupsk – Torpedy Łódź 0:69 (0:8, 0:26, 0:14, 0:21)[/srodtytul] [b]I kwarta[/b] [ul][li]0:8 przyłożenie Borysa Bednarka po 17-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Damian Waszczyk)[/li][/ul] [b]II kwarta[/b] [ul][li]0:14 przyłożenie Borysa Bednarka po 20-jardowej akcji biegowej [/li][li]0:22 przyłożenie Borysa Bednarka po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Adam Schaechter) [/li][li]0:28 przyłożenie Damiana Waszczyka po 25-jardowym podaniu od Leszka Cytawy [/li][li]0:34 przyłożenie Tyberiusza Antczaka po 30-jardowej akcji biegowej[/li][/ul] [b]III kwarta[/b] [ul][li]0:41 przyłożenie Damiana Waszczyka po 65-jardowej akcji powrotnej po przechwycie piłki (podwyższenie za jeden punkt Roland Rzepecki) [/li][li]0:48 przyłożenie Tyberiusza Antczaka po 25-jardowym podaniu od Leszka Cytawy (podwyższenie za jeden punkt Roland Rzepecki)[/li][/ul] [b]IV kwarta[/b] [ul][li]0:55 przyłożenia Adama Schaechtera po 15-jardowym podaniu od Leszka Cytawy (podwyższenie za jeden punkt Roland Rzepecki) [/li][li]0:61 przyłożenie Damiana Waszczyka po 7-jardowej akcji biegowej [/li][li]0:69 przyłożenie Damiana Waszczyka po 40-jardowej akcji podaniowej od Leszka Cytawy (podwyższenie za dwa punkty Borys Bednarek)[/li][/ul] [/ramka]
Źródło: informacja prasowa / pzfa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA