fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Pielgrzymka, komórki i bereciki

Niemal 200 tys. ludzi uczestniczyło w 17. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę
W Częstochowie oprócz o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, pojawili się m.in. politycy PiS: prezes Jarosław Kaczyński, szef Klubu Przemysław Gosiewski i były minister środowiska Jan Szyszko, który opowiadał pielgrzymom o inwestycjach w geotermię toruńską. Mszę świętą odprawił ks. biskup Ignacy Dec.
Ojciec Rydzyk zaapelował o patriotyczne wychowanie młodzieży i modlitwę za rządzących Polską: – Żeby tą Polską rządzili ludzie, co kochają Polskę, toby ona inaczej wyglądała – mówił, sugerując, że pod obecnymi rządami Polska wygląda jak „dziadostwo”. Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska cierpi dziś na deficyt prawdy: – Musimy walczyć o prawdę codzienną, która odnosi się do wszystkiego, co dzieje się w naszym kraju, a co tak często jest przekręcane, zmieniane przez tych, którzy prawdy się boją i prawdy nie znają – mówił Kaczyński. Dodał, że chodzi o tych, którzy tak boją się prawdy, że choć mówią po polsku, nie chcą być Polakami.
Prezes PiS, który założył już konto w banku, będzie miał też telefon komórkowy. Wczoraj na Jasnej Górze zapewnił, że kupi komórkę w nowej sieci „wRodzinie” należącej do Fundacji Lux Veritatis (związanej z Radiem Maryja) i spółki CenterNet Romana Karkosika. Pakiety telefonii sprzedawano wśród pielgrzymów. A bezpłatnie rozprowadzano tysiące miniaturowych moherowych berecików. – To manifestacja naszej solidarności, przywiązania do wartości chrześcijańskich i narodowych – mówił o. Jan Król.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA