Film

Powrót do Brideshead - KONKURS

Powrót do Brideshead
Materiały Promocyjne
Historia miłosnego trójkąta ze światem chylącej się ku upadkowi angielskiej arystokracji w tle - ekranizacja powieści Evelyna Waugha w reżyserii Juliana Jarrold'a już na DVD.
W 1925 roku Charles Ryder rozpoczyna studia w Oksfordzie. Jest bardzo zdolny, lecz skromnie urodzony. Aspiruje do świata, w którym żyje młody arystokrata Sebastian Flyt. Jedzie z nim do jego rodzinnej posiadłości Brideshead, gdzie poznaje Julię, siostrę Sebastiana. Religia, konwenanse i zranione uczucia nie pozwalają im się połączyć.
Powrót do Brideshead jest jedną z najdroższych brytyjskich produkcji ostatnich lat, zrealizowany z niezwykłą dbałością o szczegóły i realia historyczne. W rolach głównych wystąpili: Ben Whishaw (Pachnidło), Matthew Goode (Wszystko gra), Emma Thompson (Rozważna i romantyczna), Hayley Atwell (Sen Kasandry) oraz Michael Gambon.
[ramka]KONKURS Dla naszych czytelników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie: Na jakim uniwersytecie dzieje się początkowa akcja filmu Powrót do Brideshead? mamy 5 filmów Powrót do Brideshead na DVD Listy prosimy wysyłać na adres [link=mailto:kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/link]. Wygrywa pięć pierwszych zgłoszeń. Start konkursu: poniedziałek (13.07); godz. 12.00 [b]Znamy już zwycięzców. Dziękujemy za udział w konkursie :)[/b][/ramka]                  

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL