fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finansowanie

Ile potrzebuje rodzina, by wziąć 300 tys. zł kredytu

Rzeczpospolita
• Założyliśmy, że rodzina kredytobiorców składa się z rodziców w wieku 35 – 36 lat i dwójki dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, posiada 40 proc. wkładu własnego, stara się o kredyt w wysokości 300 tys. zł na 30 lat, który będzie spłacać w ratach równych. Stałe dodatkowe obciążenia to czynsz 600 zł miesięcznie oraz koszt utrzymania samochodu 500 zł miesięcznie.
• W porównaniu z czerwcem większość banków nie zmieniła w ciągu ostatniego miesiąca wymaganego miniumum do uzyskania kredytu. W nielicznych różnice te sięgają 2 – 5 proc. • Dochód netto czteroosobowej rodziny Kowalskich, która chce uzyskać kredyt w banku w wysokości 300 tys. zł, powinien wynosić minimum 3163 zł przy kredycie w PLN i 3950 zł przy kredycie w CHF.
• Najmniejsze wymagania dochodowe w przypadku kredytu w złotych stawia Bank BGŻ – 3163 zł, najwyższe – DnB Nord – 6450 zł. Średnio rodzina ta powinna wykazać miesięczne dochody netto w kwocie 4500 zł. • Wymagania dochodowe, jakie stawiają banki w przypadku kredytu walutowego, są o kilkadziesiąt procent wyższe niż przy kredytach w złotych. Najniższych dochodów wymaga Polbank – niespełna 4 tys. zł, największe przychody trzeba wykazać w PKO BP – 7,2 tys. zł miesięcznie. • Większość banków wycofała się z udzielania kredytów we frankach szwajcarskich, miedzy innymi: Bank BGŻ, BOŚ, Millennium Bank, Kredyt Bank, BZ WBK.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA